Kategorie: Ligové zápasy

7.Kolo FC Nitra-ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)

7.Kolo FC Nitra-ŠK Slovan Bratislava 1:0 (0:0)V 7.Kole sme nastúpili proti FC Nitra a očakával sa vyrovnaný zápas.

Slovan nastúpil aktívne a už v 2.minúte zastavoval Pecha šmýkačkou obranca domácich. O ďaľšie 2 minúty nepresne hľadal Mašulović centrom Brodzianského. Nitra sa dostala do prvej šance v 8.minúte, ale Kastl uličku za obranu prečítal skvele a bol pri lopte skôr ako hráč Nitry. V 10.minúte nebezpečne vyzerajúci prienik po pravej strane predviedla Nitra ale obrana črtajúcu sa šancu odvratila na roh.
 Prvá veľka šanca Slovana mohla prísť v 12. minúte, keď si Brodziansky pekne obhodil obrancu, ale šancu mu zmaril brankár Nitry. O minútu neskôr Kastla neohrozila strela Nitry ktorá šla vysoko nad. V 14. minúte Brodzanskeho strelu obrana zblokovala a následná strela Mašulovića spoza šestnástky šla nad. O ďalšie dve minúty unikal po pravej strane Mašulović, jeho center zblokovala obrana Nitry na roh. Z následného rohu trafil Brodziansky len obrancu, odrazená lopta sa dostala k Pechovi, ktorý síce mieril presne k žrdi, no strele chýbala razancia a tak loptu chytil pozorný brankár. Nitra v 20.minúte nevyužila obrovskú šancu po pravej strane unikol hráč Nitry, ktorý naserviroval loptu svojmu spoluhráčovi no ten sám pred prázdnou bránou loptu v ideálnej pozicii zluftoval. Kastl si ďalší zákrok pripísal v 25.minúte, center smerujúci do jeho územia poľahky stiahol.Záver polčasu priniesol trochu nervozity a po žltej krate si pripisali za faul a nasledne oplacanie ako Fraňo, tak aj oplácajúci hrác Nitry. Bodku za 1.polčasom dal Mašulović strelou z priameho kopu smerujúcou nad bránku domácich a tak sa 1.polčas skončil 0:0

Druhý polčas začal veľkou šancou hostí v ktorej sa ocitol Brodziansky, no ako keby chcel napodobniť hráča Nitry z 1.polčasu a zlufotval aj on. Peknú kombinaciu ponukli divákom Markovič, ktorý centrom našiel Brodzianskeho, ten hlavou sklepol na Pecha, Pecho ale namiesto strely nepresne nahral Brodzianskemu a bolo po šanci. Ihneď toho využila Nitra, ktorá sa rútila do protiútoku ale Kastl ukázal skvelé čitanie hry a vybehnutím mimo pokutové územie šancu zmaril. V 46.minúte nahral Mašulović Zemkovi, ten v dobrej pozícií hľadal lepšie postaveného spoluhráča, no neuspšne. A tak udrelo na druhej strane v 47.minúte sa Nitra po centri z rohu dostala do vedenia 1:0. Treba pripomenúť že Nitra hrala celý zápas zbytočne agresívne, čoho dôkazom bol aj zbytočne dohraný súboj ich hráča s Kastlom. Následne ukázali hráči Nitry aj niečo futbalové. Lobom sa pokúšali nachytať Kastla na hruškách,  Nitran lobol nielen Kastla ale aj priestor troch žrdí. Slovan sa pokúšal vyrovnať, Pecho si ale s centrom neporadil najlepšie a loptu netrafil. Vician ktorý vystriedal Pecha sa chcel ukázať hneď po príchode na ihrisko. Loptu potiahol po pravej strane a hoci jeho nahrávka bola slabá a nepresná našla z druhej linie nabiehajúceho Mašulovića, ale jeho strela šla nad. Po nebezpečnej šmýkačke dostal hráč Nitry žltu kartu. Loptu si postavil Mašulović v pokutovom územi našiel Fraňa ktorého slabá hlavička šla do náruče brankára Nitry. Nitra sa stiahla, ale Slovanu k úspechu chýbala finálna nahrávka a tak to skúšali nakopávanými loptami. Jednu taku príležitosť mal aj Vician, ktorý hlavou zakončil slabo. Potom sa obetavo postavil do strely Šimora a zo zeme sa po vyrazenom dychu dvíhal len ťažko. ďalšie šance už neprišli a tak sa zápas skončil výsledkom 1:0 pre Nitru

Na záver treba dodať že na žiacku ligu sme videli skvelý, sústredený, taktický vykon , len s minimom chýb na oboch stranách.