Kategorie: Ligové zápasy

4.kolo FKM Karlová Ves - ŠK Slovan Bratislava 1:6 (1:3)

4.kolo FKM Karlová Ves - ŠK Slovan Bratislava 1:6 (1:3) Zápas štvrtého kola sme odohrali proti papierovo slabšiemu súperovi, ale naši hráči nenechali nič na náhodu.

50.Mašulović (penalta)

Už v tretej minúte bol faulovaný Vician, Mašulović zahral krátky signál na Zemka, jeho strielaný center najprv minul vo výbornej pozicií Brodziansky, ale za ním stojací Kitka už loptu trafil a poslal Slovan do vedenia. V 6.minúte skúšal Zemko vyslať do šance Pecha ale jeho pas bol pridlhý. O dve minúty neskôr sa už ale skóre menilo. Mašulović poslal Pechovi peknú loptu z hľbky poľa do behu, ten našiel v 16-nástke Brodzianskeho a bolo 0:2 pre Slovan.Tlak Slovanu neprestával ,hlavne s Pechom na pravej strane si obrana Karlovej Vsi nevedela poradiť a v 13. minúte si Pecho vypýtal faul. Na následný center však Vician ani Mašulović nedočiahli. O minútu neskôr sa do útoku vybrala Karlova Ves ich hráč si pri autovej čiare posadil na zadok dvoch obrancov dostal sa do 16-nástky kde si vypytal od Markoviča  pokutovy kop a ten s istotou Karlova Ves premenila a bolo 1:2. V 19.minúte si na Zemkov pas znova nabehol Pecho narazil Brodzianskemu, ale jeho pokus obrana zblokovala. O daľšie dve minúty po rovakej osi chýbal k úspešnému zakončeniu Brodzianskemu len krok. Pravá strana fungovala v tomto zápase výborne, keď Pecha v 25.minúte znova zastavili len faulom. K lopte sa postavil Mašulović našiel centrom Kitku, ale tomu lopta nesadla. Kastl si na loptu prvy krát siahol až v 26 minúte,  s ľahkým centrom problémy nemal. V 33 minúte sa Pechovi podarilo v trme-vrme na hranici 16-nastky prestrčiť loptu na Brodzianskeho a ten dal svoj druhý gól v zápase, keď rutinérsky zakončil popri vybiehajúcom brankarovi a bolo 1:3 pre belasých.

Druhý polčas sa začal polostrelou Karlovej Vsi do stredu brány z ktorej nič nehrozilo. 38. minúta ponukla peknú myšlienku. Pechovú spätnú nahrávku púšťal Mašulović medzi nohy, no za ním nikto nestál. Na výlety sa neskôr už začali púštať aj obrancovia, ako v prípade Wallnera, ktorého obrana Karlovej Vsi pustila až do 16-nástky, tam  si šikovne obhodil aj obrancu, následny pokus o center však už obrana domácich zblokovala..Do daľšej veľkej šance sa v 40.minúte dostal Belošic. Mašulovićov ideálny center z rohu, nikým netiesnený poslal mimo bránku. V rozmdezi 40. a 42. minúty zahrával Slovan dve penalty.Najprv bol faulovaný Markovič o 2 minúty neskôr Vician. Mašulović obe s prehľadom premenil. Jednu do ľavej a druhu do pravej strany a bolo 1:5. V 45. minúte strieľal spoza 16-nástky Pecho brankár loptu vyrazil pred dobiehajúceho Vician ktorého gól pre ofsajd neplatil. Pecho bol pri chuti.Markovič mu poslal daľšiu nahrávku do behu, ale jeho strela v 47.minúte bola nepresná. Karlová Ves hrozila sporadicky. Jej priamy kop v 49.minúte obrana odvrátila. V 50. minúte bol znova v pokutovom území faulovaný Vician a Mašulović penaltu znova s prehľadom premenil a zaznamenal svoj 3. gól v zápase. Ku koncu sa zápasu sa neujala akcia na jeden dotyk po osi Zemko Jagnešák Korba a tak sa zápas skončil výsledkom 1:6 pre Slovan.